DIY: Figurka Munny vás promění v designéra. V co ji proměníte vy?

Jsou vytvarované, ale bez výrazu. Ten jim propůjčíte vy. Podle své fantazie, svého uvážení a své nálady. Stanete se tak spolutvůrcem vlastní designové hračky, kterou vytvořil uznávaný designér Paul Budnitz. Pod rukama vám vznikne originální kousek, který nikdo na světě nemá. Buďte kreativní, vytvořte svoji vlastní figurku Munny!

Není to ostuda, že vezmete poloviční produkt, jako je designová hračka Munny, a dotvoříte ji k obrazu svému. Figurku Munny z dílny populárního obchodu s vinylovými hračkami Kidrobot, nakupují i světoví designéři, aby jí vtiskli konkrétní tvář. Když si bílou a neposkvrněnou vinylovou hračku Munny pořídíte společně s výtvarnými potřebami, můžete se ihned proměnit v designéra i vy. Je to bezva zábava na párty s přáteli nebo na volný víkend, kdy cítíte, že se vás zmocní kreativní energie.

Munny je jen jedna, ale tváří má mnoho

Munny je vinylová hračka s pohyblivými klouby. Prodává se především čistě bílá, aby si ji designéři nebo nadšenci do designových hraček mohli sami vyzdobit – tužkami, značkovači, barvami, popisovači a dalšími výtvarnými doplňky. Munny ale můžete i dotvářet – třeba pomocí speciálních nožíků. Když si na ozdobu vlastní Munny netroufáte, můžete požádat některého z designérů nebo výtvarníků, aby jí vtiskl vaši představu. Původním záměrem totiž bylo nabídnout platformu ostatním umělcům, ale kreativní duše (alespoň částečně) je snad v každém z nás. Proto se Munny ujala i mimo umělecký svět.
Originální figurka Munny je bílá, měří asi 18 centimetrů a váží necelý půl kilogram. Kromě tradiční podoby a velikosti se designová hračka Munny vyrábí v dalších variantách. Například v menších velikostech (třeba 5 nebo 10 cm) a také v jiných barvách (žlutá, červená, modrá, růžová, zelená apod.). Munny může do vínku dostat také různou výbavu – mini figurky jsou někdy prodávány třeba s autem, které je stejně jako hračka vyrobené z vinylu.

Svět designové hračky Munny

Když vinylové hračce Munny propadnete, není cesty zpět. Je totiž mnohem víc vaše, než figurka, kterou si koupíte už hotovou! Munny má kus vašeho srdce. Víte, jaké pocity vaši tvorbu provázely. Přesně to prožívají při tvorbě i umělci. Proto je pro ně někdy tak těžké prodat své dílo. Ale vy svoji hračku Munny nikomu prodávat nemusíte. Můžete ji pečlivě postavit vedle další designové hračky, ať už z kolekce Munny nebo Dunny, které jsou podobné a také pocházejí z dílny Kidrobotu.
Vytvoříte jednu figurku, potom druhou a třetí. Nakonec kolem vás vznikne celý svět Munny – svět vašich vlastních designových hraček. Nezáleží na tom, kolik vám je, jak zruční umělci jste nebo jestli s vlastní tvorbou teprve začínáte. Munny vám dává možnost tvořit. A to je důležité! Takže si kreativitu užívejte. Munny je tady proto, aby vás podpořila, aby vás bavila, aby vás povzbudila.

Odkazy

Hromadu videí, obrázků, návodů a diskusí najdete na adrese http://sites.kidrobot.com/munnyworld/